Την Τρίτη 21/3/2023 το σχολείο μας συμμετείχε με μεγάλη χαρά στη σχετική δράση που διοργάνωσε η Εφορία Αρχαιοτήτων στο Αρχαίο θέατρο Μίεζας. Η παρουσίαση αυτή, που στόχο είχε τη βιωματική εμπλοκή των μαθητών σε ποιητικές δραστηριότητες (ανάγνωση, απαγγελία, καλλιτεχνική απόδοση, χορογραφία κλπ), έδωσε την ευκαιρία σε τρεις μαθητές /τριές μας να μοιραστούν με το κοινό την εμπειρία της απαγγελίας σημαντικών Ελλήνων Ποιητών. Οι μαθητές /τριες Αντάρα Μαρία (Α’), Σωτηριάδης Γιάννης (Β’) και Μπαχάνου Κατερίνα (Γ’) ανέγνωσαν ποιήματα ενώ παράλληλα το τμήμα Α1 του σχολείου μας παρακολούθησε την εκδήλωση. Ευελπιστούμε η συγκεκριμένη εκδήλωση να γίνει θεσμός για τα σχολεία!
![]() | Σήμερα | 85 |
![]() | Χθές | 256 |
![]() | Αυτή τη βδομάδα | 813 |
![]() | Αυτό το μήνα | 3602 |
![]() | Όλες τις μέρες | 343668 |