Στην επίσκεψη συμμετείχαν εννέα μαθητές της Γ΄τάξης με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών Κλώνα Αναστασία και Παπαδοπούλου Κυριακή. Αρχικά οι μαθητές ενημερώθηκαν για το έργο που προσφέρει το κέντρο: Βιωματικά σεμινάρια σε μαθητές, Ομάδες Εφήβων, Σεμινάρια Εκπαιδευτικών ,Ομάδες γονέων, Ημερίδες.
Στη συνέχεια με την καθοδήγηση της ψυχολόγου κ. Μπασιούρη Φανής πήραν μέρος στις εξής βιωματικές δραστηριότητες με θέμα “Αυτοεκτίμηση”:παιχνίδι γνωριμίας, βρες το ψέμα, καταιγισμός ιδεών, καταγραφή των θετικών χαρακτηριστικών του εαυτού μας, εργασία σε ομάδες σχετικά με τους παράγοντες που συμβάλουν στην ενίσχυση ή μείωση της αυτοεκτίμησης, παιχνίδι ρόλων, συμπεράσματα- κλείσιμο. Η ομάδα έχοντας τις καλύτερες εντυπώσεις από την επίσκεψη ευχαριστεί θερμά τους ανθρώπους του κέντρου για την τόσο χρήσιμη και ευχάριστη διαπραγμάτευση του θέματος
![]() | Σήμερα | 84 |
![]() | Χθές | 256 |
![]() | Αυτή τη βδομάδα | 812 |
![]() | Αυτό το μήνα | 3601 |
![]() | Όλες τις μέρες | 343667 |